Instytut Magdalena Godlewska Med

 

Trychologia

PROBLEMY Z WŁOSAMI

W Godlewska Clinic mogą Państwo skorzystać z szeregu zabiegów pozwalających skutecznie zahamować wypadanie włosów.

 

Pierwszy krok to postawienie diagnozy. W tym celu przeprowadzam konsultację i badania aż do momentu, w którym jestem pewna, jaka jest przyczyna wypadania włosów. Dopiero wtedy zalecam adekwatne do problemu leczenie. 

 

Kurację dobieram indywidualnie w zależności od wieku, płci i przyczyny wypadania. W wielu przypadkach przygotowuję preparaty, a nawet całe kuracje dedykowane wyłącznie danemu pacjentowi. Są to najczęściej związki organiczne oraz preparaty o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji aktywnych, tak by zapewnić pacjentowi kompleksowe leczenie, które w pełni zatrzyma wypadanie włosów. Kiedy włosy przestaną wypadać, rozpoczynamy stymulację szybszego i pełnego odrostu utraconych włosów. Liczy się każdy włos i zarazem każdy dzień. Im szybsza i właściwsza reakcja, tym większe prawdopodobieństwo odzyskania wszystkich utraconych włosów.

 

PAMIĘTAJ! 

Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy trychologicznej może często doprowadzić do jeszcze większego problemu. Powodów może być wiele. Na przykład w przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu spowoduje nasilenie problemu. W takim przypadku należy oczyścić zaczopowane mieszki i ułatwić dostęp mikrokrążenia do macierzy zarodkowej mieszków.

 

W wielu innych sytuacjach należy regulować enzymy, które doprowadzają do reakcji miniaturyzacji mieszków. Wtedy wystarczy zastosować terapię szokową regulującą produkcję enzymów. 

 

Zasada jest jedna: każdy przypadek wymaga diagnozy. Tylko właściwa diagnoza gwarantuje 100% zatrzymanie wypadania włosów oraz odrost tych, które wypadły.

W Godlewska Clinic mogą Państwo skorzystać z szeregu zabiegów hamujących i spowalniających proces łysienia.

 

Jest bardzo wiele rodzajów tej choroby, przy czym warto zaznaczyć, że występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jedną z jej najpopularniejszych odmian jest łysienie plackowate (Alopecia areata). Objawia się ono poprzez miejscowe wypadanie włosów. Charakterystyczne jest nagłe (często w ciągu kilku godzin) wypadnięcie włosów na skórze głowy w postaci jednego lub kilku okrągłych bądź owalnych ognisk, w obrębie których nie stwierdza się bliznowacenia. Choroba najczęściej dotyka osoby młode, około 50% pacjentów ma objawy choroby już przed 20-stym rokiem życia, a jej zaawansowane stadium może prowadzić do całkowitej utraty owłosienia.

 

PAMIĘTAJ!

Każdy rodzaj choroby ma swoją przyczynę. W wielu przypadkach są to geny, hormony, choroby, antybiotyki, stres, brak minerałów, substancji odżywczych, witamin, łojotok, łupież, łuszczyca itp. Najważniejsza jest diagnoza. Gdy mamy pewność, gdzie tkwi przyczyna, przechodzimy do terapii. 

 

Leczenie łysienia zaczynam od doboru optymalnych środków. Posiadam wszystkie półprodukty, gotowe produkty, kuracje niezbędne do leczenia wszystkich rodzajów łysienia. Dzięki odpowiednio dobranej kuracji możemy zatrzymać chorobę i sprawić, że włosy zaczną odrastać i wrócimy do naturalnego stanu, tak jakby choroba w ogóle nie miała miejsca. Szybkość i odpowiedni typ reakcji zwiększają prawdopodobieństwo odzyskania włosów. Dlatego liczy się każdy dzień.

W Godlewska Clinic mogą Państwo skorzystać z zabiegów pozwalających skutecznie pozbyć się zarówno łupieżu suchego jak i łupieżu mokrego skóry głowy.

 

Czym jest łupież?

 

Łupież to choroba skóry głowy, która objawia się złuszczaniem zrogowaciałej wartswy naskórka, świądem jak i podraznieniem skóry głowy. Choć sam łupież nie jest stanem zapalnym, to lepiej go nie bagatelizować, ponieważ może on spowodować o wiele poważniejszą dolegliwość jaką jest łojotokowe zapalenie skóry.

 

Leczenie łupieżu rozpoczynamy po dokładnej diagnozie stawianej w oparciu o szczegółowy wywiad z pacjentem. Dobierana jest specjalna kuracja z wykorzystaniem organicznych preparatów leczniczych o najwyższym dopuszczalnym stężeniu substancji czynnej. Zastosowane środki powodują, że łupież znika całkowicie już po trzech zabiegach. Profilaktycznie kontynuujemy kurację do miesiąca.

 

PAMIĘTAJ!

Nie leczymy łupieżu szamponami! Szampony powszechnie dostępne na rynku mają często w składzie bardzo silne składniki chemiczne, które nie są akceptowane przez nasz organizm i uszkadzają strukturę włosa. Łupież po zastosowaniu takich szamponów może na jakiś czas rzeczywiście ustąpić, ale na bardzo krótki czas. 

W Godlewska Clinic mogą Państwo skorzystać z zabiegów hamujących łojotok skóry głowy.

 

Łojotok to ostatnio dość popularne schorzenie, które polega na nadczynności gruczołów łojowych, co z kolei powoduje nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Podstawową przyczyną łojotoku są geny i hormony, ale coraz częściej także stres życia codziennego, środowisko oraz żywność, którą spożywamy. Dużą rolę może tu odgrywać także nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów - używanie szamponów, które w swoim składzie mają agresywne detergenty, nadużywanie suszarek, prostownic, lokówek - wszystko to może doprowadzić do nadprodukcji sebum/łoju.

 

Leczenie trychologiczne w dużej mierze odbywa się objawowo. W pierwszej kolejności weryfikujemy, jak duży jest nadmiar sebum/łoju u pacjenta i co może na to wpływać. Następnie dopasowujemy kurację opartą na zabiegach wykorzystujących silne preparaty enzymatyczne, które wnikają do mieszka włosa, rozpuszczają nadmiar sebum i innych niepotrzebnych substancji i usuwają wszystko na zewnątrz. Równolegle regulujemy gruczoły łojowe tak, by spowolnić proces nadprodukcji sebum. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu - włosy zaczynają żyć, a skóra głowy przestaje być tłusta. W ciągu 1 miesiąca sytuacja jest opanowana na wiele lat, a nawet całe życie.

 

PAMIĘTAJ!

Łojotok ma bardzo duży wpływa wpływ na wypadanie włosów - włosy potrafią wypadać garściami! Kupno preparatu na wypadanie włosów na własną rękę w tej sytuacji niestety nie pomoże. Po kuracji w gabinecie trychologicznym włosy, które wypadły z powodu łojotoku, odratają w 100%.

 

W Godlewska Clinic mogą Państwo skorzystać z zabiegów niwelujących lub minimalizuujących objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy.

 

Łojotokowe zapalenie skóry głowy jest problemem przewlekłym o różnej intensywności nawrotów. Objawia się najczęściej pojawieniem na powierzchni skóry głowy rumieniowatych, łuszczących ognisk, którym towarzyszy świąd, przetłuszczanie, wypryski i nieprzyjemny zapach. Przyczyną schorzenia jest nadprodukcja sebum i zaczopowanie gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych, nieprawidłowy skład łoju, zaburzone pH skóry lub zaburzenia hormonalne. 

 

Łojotokowe zapalenia skóry głowy wymaga leczenia dermatologicznego i stałej opieki dermatologicznej, odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz systematycznie stosowanych zabiegów oczyszczających i łagodzących skórę głowy.

 

W leczeniu tego schorzenia najważniejsza jest diagnoza! Dopiero wtedy możemy podjąć leczenie oparte na prawidłowej metodyce i naturalnych, niewywołujących skutków ubocznych preparatach, które mają zrównoważyć pracę gruczołów łojowych. Na początku złuszczamy skórę głowy specjalnym peelingiem, dzięki któremu rozpulchniamy zalegającą warstwę łoju, by preparat leczniczy miał szansę dotrzeć do gruczołu łojowego. Stosowane później preparaty mają na celu wyeliminowanie stanów zapalnych oraz przywrócenie gładkości skórze - bez wyprysków i zaczerwienień. Zabiegi i intensywne kuracje eliminują objawy w ciągu kilku tygodni.

 

PAMIĘTAJ!

Skóra łojotokowa szybko reaguje na środki czyszczące, niestety równie szybko się do nich przyzwyczaja - aby uzyskać efekt należy szampony stosować naprzemiennie i później stopniowo zmniejszać częstotliwość ich używania.

W Godlewska Clinic oferujemy Państwu szereg zabiegów minimalizujących objawy łuszczycy skóry głowy.

 

Łuszczyca objawia się zaczerwienonymi wykwitami na skórze pokrytymi grubymi łuskami. Może mieć podłoże genetyczne lub wynikać z osłabienia układu odpornościowego pod wpływem długotrwałego stresu czy życiowej traumy.

 

Kuracja uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby. Jej istotnym elementem są peelingi, dzięki którym złuszczamy ogniska chorobowe, umożliwiając dotarcie do skóry głowy subtancji leczniczych stosowanych na dalszym etapie. Dzięki odpowiednio zastosowanemu leczeniu można wyeliminowac objawy chorobowe na długi czas, kilka lat lub resztę życia. 

 

PAMIĘTAJ!
Możesz łagodzić objawy łuszczycy myjąc często skórę głowy (jeśli trzeba nawet codziennie), wystawiając skórę głowy na działanie promieni słonecznych (kontrolowana ilość), stosując kąpiele solankowe i unikając w swojej diecie alkoholu, słodyczy i ostrych przypraw.